Hradby Samoty III. na zámku v Rosicích

Hradby Samoty III.

Dovoľujem si vás za celý organizačný team pozvat na festival audio-vizualneho umenia Hradby Samoty, ktorý bude tento rok hostiť zámok v Rosicích u Brna.

Zámocký park, divadlo a protiatómový kryt pod zámkom sa 6. a 7. júla zmenia na dejisko festivalu Hradby Samoty, ktorý sa tretím ročníkom svojho fungovania rozrastá na plnohodnotné dvojdňové podujatie. Ako už na tomo festivale býva dobrým zvykom, čaká vás okrem kempingu v krásnom prostredí vynikajúci line up, výstavy a vernisáže, čo to z divadelného a pohybového umenia, vhodne doplnené skvelým jedlom pre vegetariánov aj mäsožrútov a pitím, čo len hrdlá ráčia. Experimentálna, temne ambientná, rituálna, či neofolková hudba v historických priestoroch nadobúda zaujímavý rozmer, ktorý mnohé koncerty už po akustickej stránke mení na fascinujúce hudobné zážitky.

Z bohatého line upu rozhodne stojí za zmienku sólový projekt speváka kapiel Mayhem, či Sunn O))) Attilu Csihara – VOID OV VOICES, v ktorom charakteristický hlasový prejav je posunutý do ambientnej a v rámci živých vystúpení výrazne teatrálnej roviny. Hlas umocnený strojmi a položený do neobvyklých techník na míle vzdialených od tvorby Attilovej domácej kapely nestráca nič zo svojej hĺbky a podmanivosti, práve naopak dosahuje veľmi silného účinku aj keď v omnoho “komornejšom“ prevedení na aké sme možno zvyknutí. Poľské duo JOB KARMA patrí tiež medzi projekty, ktoré netreba zvlášť predstavovať. Postindustriálna kapela siahajúca svojou tvorbou až kdesi do vôd idm robí už pätnásť rokov vysoko počúvateľnú hudbu, v ktorej sa snúbia rôzne analógové a digitálne nástroje so zvláštnym „gigerovským“ vizuálnym prejavom. Ak máte radi neofolk, mohla by vás potešiť maďarská kapela LARRNAKH  a ak si k tomu radi dávate aj prímes marshall industrialu a temného ambientu, ďalšia maďarská kapela STURMAST by mohla byť práve ako pre vás. Táto kapela je zaujímavá aj tým, že drtivú väčšinu zvukov, ktoré môžete počuť na albumoch hrá naživo na reálnych nástrojoch a rovnako ako jej niesu cudzie rôzne elektronické krabičky, môžete v koncertnom setupe vidieť husle, violu, rôzne bubny, gitaru, či ľudové a etnické nástroje. Hlukové steny a ťažký kov padajúci z nebies budú korigovať nemecký PRAYING FOR OBLIVION a čílsky projekt 886VG. Noise bude zastúpený aj projektami združenými pod platformou HLUKOVEJ SEKCE – SKLO, 900PIESEK, DRÉN, NOISE MORTANNA a ...LESOM. Z českej industriálnej scény sa vám predstavia legendárne AKIMBO, SEISMIC WEVE FACTORY, DO SHASKA!, INSTINC PRIMAL, SEMAI a STOR a zo slovenskej to budú projekty DISHARMONY, PHRAGMENTS, METROM, DEEP, PURE, či zaujímavý počin ľudí z Ľahkej Múzy – HIEROS GAMMOS. Strašidelnú diskotéku budú mať v rukách osvedčení selektori OR.LOCK, WERVOLF 78, FRONTIER GUARDS. Ak náhodou máte pocit, že tých mien je na vás akosi priveľa, vedzte, že toto je stále len malá časť toho, čo vás bude toho roku na Hradbách Samoty čakať. Festival je koncipovaný na dvoch samostatných scénach a pripravený je taktiež aj bohatý sprievodný program napríklad v podobe pohybovo divadeného vystúpenia súboru AMANITAS, ktorý ste na minulých hradbách mohli vidieť spolu s kapelou Einleitungszeit. Za pozornosť budú určite stáť aj výstavy pozoruhodných zvukových objektov od NENADA, sieťotlače neosymbolistu STANISLAVA GREŽDA, doplnené vernisážami fotografií JANA ŠKOPA a MARIANNY LEBADIEVY.

Oplatí sa pozrieť si web www.hradbysamoty.org , cez ktorý si môžete rezervovať vstupenky v cene 20 eur, alebo 500 korún českých na oba dni festivalu. Ten je toho roku limitovaný na 222 návštevníkov.

Súvisiace články: 
Video: 
See video

  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  
Kategórie: Hrady a zámky_1602 Štítky: Hradby Samoty

Obrázok používateľa antiK
Offline

Toto jedinečné audiovizuálne dielo bolo prezentované na Hradbách Samoty III. Jedná sa o split dvoch slovenských dark ambientných projektov Phragments a Metrom. Špecifické bolo aj miesto na ktorom sa tento split s názvom "Machines Of Both Wires And Flesh" konal. Jednalo sa o protiatomový kryt pod zámockým parkom.


Obrázok používateľa antiK
Offline

Okrem mnohých ďalších vystúpia na Hradbách Samoty aj skvelé slovenské projekty Phragments a Metrom

 

See video

 

 

See video

 

... ... ... ...

Voľby prehliadania komentárov

.

antiK - blog

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.