Banská Štiavnica: Sprístupnenie vyhliadky z veže Starého zámku

V sobotu 20. mája sa v priestoroch Slovenského banského múzea uskutoční po prvýkrát podujatie s názvom Noc múzeí.Počas večera v čase od 19.00 do 24.00 budú Galéria Jozefa Kollára, Mineralogická expozícia a Starý zámok otvorené pre verejnosť za symbolické vstupné. Pre deti s rodičmi bude pripravený zaujímavý program – putovanie za strateným prsteňom Barbory Rosslovej, plné vedomostných a zábavných úloh.

Pre starších otvorí Slovenské banské múzeum po prvýkrát zrekonštruovanú tzv. Zvonovú vežu s nádherným pohľadom na historické jadro mesta. Využite možnosť a príďte si pozrieť expozície múzea aj vo večerných hodinách a oslávte tak spolu s nami Medzinárodný deň múzeí. Určite neoľutujete!

Zdroj: Rasto Marko / SBM

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

SBM – My sa nevieme sťažovať nahlas

(od 8.4. do 15.5.)
Slovenské banské múzeum – Galéria Jozefa Kollára v spolupráci s Pohronským osvetovým strediskom Žiar nad Hronom, pracovisko Banská Štiavnica pripravili pre návštevníkov V. ročník výstavného podujatia My sa nevieme sťažovať nahlas.

Aké podujatia chystá Slovenské banské múzeum?

Odpoveď na otázku z titulku nie je krátka. Okrem tradične širokej ponuky kvalitných výstav pripravuje SBM v spolupráci s partnermi aj ďalšie zaujímavé podujatia. Všetko začne Festival kumštu, remesla a zábavy, ktorý sa bude v tomto roku konať netradične 7. – 8. mája a bude spojený s festivalom Envirofilm, ktorý sa počas uvedeného týždňa bude konať aj v Banskej Štiavnici.