Portál obnova.sk navštevujem, pretože som:

konzervátor
8% (2 hlasy)
milovník starožitností
17% (4 hlasy)
remeselník
0% (0 hlasov)
reštaurátor
8% (2 hlasy)
súkromný zberateľ
13% (3 hlasy)
študent odboru OKD
4% (1 hlas)
zamestnanec archívu
0% (0 hlasov)
zamestnanec múzea / galérie
0% (0 hlasov)
zamestnanec pamiatkového úradu
4% (1 hlas)
znalec
8% (2 hlasy)
iná motivácia
38% (9 hlasov)
Celkový počet hlasov: 24

  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  • No votes yet

Obrázok používateľa evi
evi
Offline
Nespi, Sasha, blíži sa 21.

Nespi, Sasha,

blíži sa 21. 12. a aj moja dcéra chce štedrú večeru už 18. 12. , - tak ma nenapínaj a ak sú už aspoň dielčie výsledky ankety, zverejni ich, prosím...

Obrázok používateľa Sasha
Offline
evi, "s tebou mě baví...

evi, "s tebou mě baví... Obnova". Nestáva sa to tak často.

Je jasné, že každý si môže vybrať aj viacero kategórií, ale musí sa rozhodnúť (tak ako vo väčšine ankiet). Treba však zdôrazniť, že viaceré kategórie (aspoň v mojej hlave) vnútorne obsahujú viacero odpovedí. Napríklad, každý z respondentov je milovníkom starožitností, pamiatok a histórie, každý konzervátor je milovníkom starožitností a zamestnanec múzea je zberateľom, pretože to má v popise práce atď.

Ľudia vyjadrili nespokojnosť s obsahovou skladbou, admin má depku, ja som spokojný, že nie som jediný nespokojný... a snažím sa zmeniť aspoň to, čo je v mojich silách. Ešte stále verím v návštevníka Obnovy, v to, že nie je iba konzumentom ale aj rozmýšľajúcim a kreatívnym. Chcel by som aby sa aj náhodný návštevník na Obnove aspoň na chvíľu zastavil a občas sa aj vrátil.

Tento portál je primárne o ochrane kultúrneho dedičstva a nemal by byť fórom iba pre jednu jeho oblasť. Keby som sem zavítal dnes, kliknem, odkliknem a nikto ma tu už neuvidí.

Obrázok používateľa evi
evi
Offline
Nepredpokladala  som,  že to

Nepredpokladala  som,  že to nebudeš vedieť (skratku). 

Vrátim sa k cieľom ankety - podľa mňa sú tam kategórie, ktoré by mohli byť jedným respondentom  vybraté aj viaceré.   Pre mňa bolo trochu mätúce, že sa tam objavujú aj  zamestnania aj záľuby. Neber toto moje vypisovanie ako bazírovanie na slovách, lebo to tak vôbec nie je myslené; v pravde ma zaujalo, čo sa tým zisťuje  - vysvetlil si. Počkám,  čo sa stane po skončení ankety. 

Obrázok používateľa Sasha
Offline
Je tam aj etnológia a 

Je tam aj etnológia a  genealógia. O to však nejde. Nešlo mi o exaktné zisťovanie rozloženia motivácií návštevníkov, ale len tie, ktoré ma zaujímajú. Rovnako ma zaujíma ako často navštevujú Obnovu, preto je tam časové obmedzenie. Možno by admin mohol zvážiť, že ankety môže vyhlasovať iba on, resp. poverená osoba.

Nič si nenapísala o tom či som sa trafil do výkladu tvojej skratky.

Obrázok používateľa evi
evi
Offline
Ja len, že v záhlaví je aj:

Ja len, že v záhlaví je aj: "Architektúra, stavebníctvo, dizajn".

Obrázok používateľa Sasha
Offline
Aj ja som uvažoval s výukou

Aj ja som uvažoval s výukou na UTV, ale mi povedali "sprav projekt, my ho možno schválime a možno aj poďakujeme, ale pedagógov máme nadostač, tak sa sem netlač". Akadémiu odvtedy nemám rád a akademikov dtto.

Moju skratku som vysvedlil hneď v úvodnom poste, ale pretože ten pokec vidieť až potom, čo vlezieš do ankety je to ťažké. Pritom som to mal tak pekne premyslené a už ma dodžubala aj uskalienka. Preto som aj doplnil úvodný text. Aby som pravdu povedal, zaujímajú ma iba špecifikované skupiny ankety, to sú moji potenciálni parteri do debaty, ktorých prítomnosť by som rád registroval.

Víťazstvo "inej motivácie" s architektami, stavbármi, údržbármi, realitnými maklérmi, nedobrovoľnými vlastníkmi pamiatok, básnikmi a podobne by malo zaujímať skôr administráciu portálu, ktorá by mohla zvážiť zmenu jeho názvu.

Obrázok používateľa evi
evi
Offline
Nehodnotím Tvoju odpoveď ako

Nehodnotím Tvoju odpoveď ako pedagóg, lebo ním nie som, ak nerátam mojich študentov UTV  smiley  (tiež používaš skratky, tak skús hádať). Je pre mňa nehodnotiteľná, lebo stále nerozumiem zmyslu ankety. Ako vidíš, v ankete je najviac respondentov z oblasti: iná motivácia. Zabudol si napr.  na architektov, stavbárov, majiteľov pamiatok, alebo len starých objektov  (hnuteľných, alebo nehnuteľných).  To je tiež motivácia na návštevu stránky, ver - aj keď hovorím len  za seba.  Čo bude zmenené,  alebo podniknuté, ak nejaká skupina bude mať v ankete  väčšinu? Príde zmena? Prečo a aká?  Neprejde deň, aby som  (popri pár ďalších stránkach), neotvorila obnovu.   Idea je úžasná, ak tu niečo chýba, tak je to práve úcta ku kultúrnemu dedičstvu - nech už si pod tým predstavujeme kadečo.  (Ako vyučenej kuchárke mi ani ten vajcový šalát nevadí...)

 

Obrázok používateľa Sasha
Offline
evi, keď založím portál

evi, keď založím portál zameraný na pestovanie kaktusov, je jasné pre koho bude určený a nebude hroziť, že ho aktívne budú navštevovať modelári. Keď ale založím portál venovaný ochrane kultúrneho dedičstva mám problém, pretože oblastí ochrany je celý kopec a jednotlivé skupiny "ochrancov" problematiku vnímajú inak.

V kaviarni vznikla dosť kritická debata o skladbe príspevkov na Obnove, ktorá vyústila do založenia novej témy venovanej publicistike.

Pretože si myslím, že "ľady sa pohli" a v žiadnom prípade nebudem písať o modelárstve kaktusárom, iniciatívne som rozbehol túto anketu. Zatiaľ to vyzerá tak ako to vyzerá a pokiaľ za dva dni navštívilo Obnovu 12 ľudí je adminova depka ospravedlniteľná.

Po skončení ankety budem, budeme vedieť rozvrstvenie záujmov a budeme môcť rozhodovať čo administrácia podnikne. Vrhne sa na propadáciu Obnovy v oblastiach ochrany, ktoré nie sú na Obnove zastúpené alebo proste vyškrtne, napr. múzejné, konzervátorské, remeselné témy z programu. Keď to neurobí administrácia, v každom prípade to urobím ja. Nebudem si predsa trhať žily riešením problematiky vajcového šalátu ako kultúrneho dedičstva.

Úprimnosť, či skôr pravdivosť hlasovania je o tom, že nie každý návštevník klikne podľa skutočnosti. Príkladom je zahlasovaný študent odboru OKD čo je jednoznačne nepravdivý údaj, pretože študenti majú teraz onakvejšie problémy ako chodiť na Obnovu. A nielen študenti.

Ďakujem ti za komentár. Dúfam, že moja odpoveď je aspoň za C a keď nie, tak ma šťuchni.

Obrázok používateľa evi
evi
Offline
Sasha, anketu som odklikla,

Sasha, anketu som odklikla, ale priznám sa, že jej nie celkom rozumiem. Neviem, pri akom "rozhodovaní" má byť nápomocná a súvis s kaktusmi, štrikovaním a úprimným hlasovaním v ankete mi  uniká.  Napíš viac.

Obrázok používateľa Sasha
Offline
Vo vlastnom záujme Človek si

Vo vlastnom záujme
Človek si vždy vyberá predmety, knihy, filmy, ale aj internetové stránky podľa toho, či v ňom vzbudia záujem, znamenajú pre neho prínos alebo len zábavu. Na Obnove sa rozprúdila vážna diskusia o smerovaní portálu i štruktúre a obsahu príspevkov. Pretože sa nazdávam, že Obnova je tak moja ako aj vaša a vylepšovať je vždy čo, bol by som veľmi rád, keby ste sa zúčastnili tejto ankety, pretože nemému dieťaťu ani vlastná matka nerozumie. Keď majú mať naše, vaše debaty význam a chcete aby smerovali k nejakému zlepšeniu, treba vedieť, kto si Obnovu vybral a navštevuje ju. Na obnove je zaregistrovaných viac ako 2500 ľudí, ktorí nejakým spôsobom inklinujú k ochrane kultúrneho dedičstva (OKD). Pokiaľ sa ankety zúčastní iba polovica z vás, získame reprezentatívnu vzorku, ktorá pomôže pri rozhodovaní. Táto anketa je anonymná, tak ako všetky ostatné, prosím vás preto odpovedajte pravdivo... aby sa nestalo, že sa tu začnú objavovať príspevky o pestovaní kaktusov alebo štrikovaní.

POZOR, anketa bude trvať iba 4 týždne, t. j. do 10. septembra.

Poznámky:
1 - milovník starožitností nebuduje špecializovanú zbierku, starožitnosti ho fascinujú, a preto sa nimi obklopuje; medzi milovníkov starožitností patria aj milovníci pamiatok - architektonických pamätihodností a milovníci histórie,
2 - súkromný zberateľ buduje špecializovanú zbierku, napr. mincí, keramiky a podobne.

Ak chcete pridať komentáre, tak sa musíte prihlásiť alebo zaregistrovať.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.