Ako prežiť na egyptských cestách

Návštevu Egypta odporúčam každému, kto nadáva na slovenské cesty, vodičov, autá a celú dopravu. Káhirské pamiatky vás očaria, ale neprekvapia, pretože ich krása je známa po celom svete. V Káhire vás najviac prekvapí doprava. Keď chce Egypťan získať vodičský preukaz, stačí mu potvrdenie od očného lekára, že vidí, a pred komisiou musí ukázať, že vie auto naštartovať, rozbehnúť a zastaviť. Podobne „nenútene“ vyzerá aj situácia na cestách.

Pravého egyptského vodiča spoznáte podľa auta, ktoré v noci nesvieti a stále trúbi. Egypťanom nerobí problém jazda v protismere a červenú na križovatkách zásadne ignorujú. Diaľkové svetlá používajú len vtedy, keď sa z opačného smeru blíži druhé auto. Ostré svetlo síce oslepí každého vodiča, znamená však pozdrav.

V doprave existuje len jeden jediný predpis – absolútnu prednosť majú autobusy s turistami, potom miestne autobusy a potom už platí len pravidlo silnejšieho. Vám sa v Egypte pravdepodobne nepodarí šoférovať osobný automobil, jazdu v autobuse si však určite užijete.


Zdroj: www.markiza.sk

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

V Egypte objavili sarkofág s múmiou ženy

Egyptskí archeológovia objavili v oáze Baharíja nachádzajúcej sa približne 360 kilometrov juhozápadne od Káhiry sadrový sarkofág obsahujúci múmiu ženy alebo dievčaťa z obdobia pred približne 2300 rokmi. Informoval o tom generálny tajomník Najvyššej rady pre pamiatky Egypta Zahi Hawass.