„ŠTYRKA“ OPAŤ POD PALBOU...

„ŠTYRKA“ OP䍠 POD PALBOU...

Naším osudom malo byť brániť sa a poraziť nepriateľa. Všetko  zmenila Mníchovská dohoda podpísaná  medzi Francúzskom, Veľkou Britániou ,Talianskom a Nemeckom v noci z 29.na30. septembra 1938.Zradené Československo vyhlásilo kapituláciu. Tomuto celému predchádzala Všeobecná mobilizácia vyhlásená 23.septembra. Národ ju prijal s obrovským nadšením a drvivá časť brancov čítajúc cez  1 250 000 mužov nastúpila do prvých 24 hodín a bola odhodlaná bojovať za svoju vlasť.
S hrdosťou si pripomíname 74. Výročie vyhlásenia mobilizácie a nadväzujeme tak na minuloročné oficiálne otvorenie bunkru B-S 4“Lány“ (pri hraničnom priecestí  Berg).
V sobotu 22.septembra od 10:00, si tak vojenskí  nadšenci , ako aj rodiny s deťmi môžu pozrieť rekonštrukcie bojov, historické  bojové vozidlá  a ďalšie dve zrenovované opevnenia (B-S 2“ Mulda“,B-S 1“ Štěrkoviště“) v Pečnianskom  lese, kde bude zabezpečená kyvadlová doprava  vojenským trojnápravovým špeciálom(V3S). Pre deti budú pripravené  športové  a vedomostné súťaže a pre hladošov bufet s občerstvením. Program vyvrcholí  večerným koncertom  Ondreja  Ďuricu, Vadima  Bušovského  a  Rasťa Šulca.
Podujatie organizuje združenie Múzeum petržalskeho opevnenia a združenie SDF ,pod záštitou mestskej časti Petržalka, pplk.Mgr. Miloslava Čaploviča,Phd.(Vhú)

Video: 
See video

  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  
Kategórie: Akcia, Pamiatky

Obrázok používateľa Denisa4
Offline

PrílohaVeľkosť
b-s_4_lany_prisaha.doc 28.5 KB

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Momentálne nie je prihlásený žiadny užívateľ.

Nováčikovia

Obrázok používateľa Thragar
Obrázok používateľa laci60
Obrázok používateľa Marek Glevaňák
Obrázok používateľa Tvojamamka
Obrázok používateľa JURDOSS
Obrázok používateľa Elisska88
Obrázok používateľa Konipásková
Obrázok používateľa Tomm