„ŠTYRKA“ OPAŤ POD PALBOU...

„ŠTYRKA“ OP䍠 POD PALBOU...

Naším osudom malo byť brániť sa a poraziť nepriateľa. Všetko  zmenila Mníchovská dohoda podpísaná  medzi Francúzskom, Veľkou Britániou ,Talianskom a Nemeckom v noci z 29.na30. septembra 1938.Zradené Československo vyhlásilo kapituláciu. Tomuto celému predchádzala Všeobecná mobilizácia vyhlásená 23.septembra. Národ ju prijal s obrovským nadšením a drvivá časť brancov čítajúc cez  1 250 000 mužov nastúpila do prvých 24 hodín a bola odhodlaná bojovať za svoju vlasť.
S hrdosťou si pripomíname 74. Výročie vyhlásenia mobilizácie a nadväzujeme tak na minuloročné oficiálne otvorenie bunkru B-S 4“Lány“ (pri hraničnom priecestí  Berg).
V sobotu 22.septembra od 10:00, si tak vojenskí  nadšenci , ako aj rodiny s deťmi môžu pozrieť rekonštrukcie bojov, historické  bojové vozidlá  a ďalšie dve zrenovované opevnenia (B-S 2“ Mulda“,B-S 1“ Štěrkoviště“) v Pečnianskom  lese, kde bude zabezpečená kyvadlová doprava  vojenským trojnápravovým špeciálom(V3S). Pre deti budú pripravené  športové  a vedomostné súťaže a pre hladošov bufet s občerstvením. Program vyvrcholí  večerným koncertom  Ondreja  Ďuricu, Vadima  Bušovského  a  Rasťa Šulca.
Podujatie organizuje združenie Múzeum petržalskeho opevnenia a združenie SDF ,pod záštitou mestskej časti Petržalka, pplk.Mgr. Miloslava Čaploviča,Phd.(Vhú)

Video: 
See video

  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  
Kategórie: Akcia, Pamiatky

Obrázok používateľa Denisa4
Offline

PrílohaVeľkosť
b-s_4_lany_prisaha.doc 28.5 KB

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.