Mesto vína pozýva spoznať aj jeho slávnu keramiku

Umenie modranských majstrov hrnčiarskeho remesla a osobitú tradíciu ľudovej keramiky si každý milovník tradícií môže odo dnes, t.j. od štvrtka do soboty pozrieť v Modre (okres Pezinok).

Štúrovo priezvisko je odvodené od škorpióna či krtonôžky

Pôvod priezviska Štúr, ktoré nosil aj slovenský národný dejateľ Ľudovít Štúr, sa odvádza od názvu škorpióna, po slovensky šťúra.

ÚĽUV upozorňuje na zanikajúcu výrobu z rohoviny

Tradičné úžitkové a aj dekoračné predmety vyrobené z rohov hovädzieho dobytka prezentuje do 11. novembra výstava Rohovina - zanikajúca výroba.

Košická detská železnica vyrazí aj na konci prázdnin

Košická detská historická železnica spríjemňuje návštevníkom koniec prázdnin bohatým programom. Organizátori pripravili na tri dni množstvo atrakcií, ktoré budú vyvrcholením osláv 60.

SNP: Podľa historičky predviedli povstalci obdivuhodný výkon

To, že sa Slovenské národné povstanie (SNP) udržalo proti nemeckej presile dva mesiace, považuje Marína Zavacká z Historického ústavu SAV za obdivuhodný výkon.

Staroslovanská Divinka priblíži históriu významného hradiska

Sobotňajšie podujatie Staroslovanská Divinka priblíži históriu významného hradiska neďaleko Žiliny.

Do Kostola sv. Heleny vrátili historický skvost

Zreštaurovaný bočný oltár v Kostole sv. Heleny v Trnave sa po štyroch rokoch v reštaurátorskom ateliéri vrátil na svoje miesto. Historický skvost požehnal trnavský arcibiskup Ján Orosch.

Bardejovský jarmok s novou tradíciou - predstavovaním mestských cechov

Bardejov bude žiť od štvrtka 27. augusta až do nedele jarmokom. Ide o 664. historický a 44. novodobý Bardejovský jarmok.

Trnava: Nápis Hospodárska banka pripomína minulosť budovy knižnice

Nápis Hospodárska banka našli stavbári na priečelí budovy Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave pri jej rozsiahlej rekonštrukcii.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Najnovšie blogy