Balneologické múzeum Piešťany

Balneologické múzeum v Piešťanoch je predovšetkým múzeom špecializovaným na dejiny kúpeľov a kúpeľníctva na území Slovenska. V tejto oblasti treba v budovaní zbierok múzea a vo výskumnej činnosti jednak pokračovať ale i rozšíriť ju.

Okrem tejto celoslovenskej špecializácie sa múzeum venuje aj histórii regiónu Piešťan. Tento región chápeme v hraniciach okresu Piešťany. Historický vývoj tohto územia od praveku až po súčasnosť je podchytený v zbierkach múzea - v jednotlivých zbierkových fondoch: archeológii, histórii regiónu a mesta, národopise, výtvarnom umení, numizmatike a v prírodných vedách. Okrem toho má múzeum fond - súbor zbierkových predmetov a knižnicu, vzťahujúce sa k osobnosti a tvorbe básnika - národného umelca - Ivana Kraska.

Do správy Balneologického múzea patrí významná archeologická lokalita veľkomoravský veľmožný dvorec na Kostolci v Ducovom vzdialený od Piešťan 7 km. Rekonštruovaný dvorec pochádza z druhej polovice 9. storočia a dokumentuje začiatky našich národných dejín.

Umiestnenie

Beethovenova 5
Piešťany
Slovensko
48° 35' 26.8584" N, 17° 50' 11.3136" E
Telefónne číslo 1: 
033 - 772 28 75
Fax: 
033 - 772 28 75

  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  

You are not authorized to access this content.

Mapa

Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Logo

Balneologické múzeum Piešťany

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Najnovšie blogy

Titulny obrazok blogu uzivatela: Michaela Kubíková
"Komu patria pamiatky?"
25. október, 2016, Michaela Kubíková
Titulny obrazok blogu uzivatela: strapako
Zistenie signatúry obrazu
23. október, 2016, strapako