Balneologické múzeum Piešťany

Balneologické múzeum v Piešťanoch je predovšetkým múzeom špecializovaným na dejiny kúpeľov a kúpeľníctva na území Slovenska. V tejto oblasti treba v budovaní zbierok múzea a vo výskumnej činnosti jednak pokračovať ale i rozšíriť ju.

Okrem tejto celoslovenskej špecializácie sa múzeum venuje aj histórii regiónu Piešťan. Tento región chápeme v hraniciach okresu Piešťany. Historický vývoj tohto územia od praveku až po súčasnosť je podchytený v zbierkach múzea - v jednotlivých zbierkových fondoch: archeológii, histórii regiónu a mesta, národopise, výtvarnom umení, numizmatike a v prírodných vedách. Okrem toho má múzeum fond - súbor zbierkových predmetov a knižnicu, vzťahujúce sa k osobnosti a tvorbe básnika - národného umelca - Ivana Kraska.

Do správy Balneologického múzea patrí významná archeologická lokalita veľkomoravský veľmožný dvorec na Kostolci v Ducovom vzdialený od Piešťan 7 km. Rekonštruovaný dvorec pochádza z druhej polovice 9. storočia a dokumentuje začiatky našich národných dejín.

Umiestnenie

Beethovenova 5
Piešťany
Slovensko
48° 35' 26.8584" N, 17° 50' 11.3136" E
Telefónne číslo 1: 
033 - 772 28 75
Fax: 
033 - 772 28 75

  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  

You are not authorized to access this content.

Mapa

Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Balneologické múzeum Piešťany

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Najnovšie blogy