Rekonštrukcia 77 ročnej bývalej krčmy na bývanie.

11 posts / nové (0)
Posledne poslané
Obrázok používateľa BohdanJMD
Offline
Rekonštrukcia 77 ročnej bývalej krčmy na bývanie.

Pekný deň prajem,
rád by som sa s Vami poradil vo viacerých témach ohľadne rekonštrukcie 77 ročnej bývalej krčmy na bývanie.
10 rokov dom využívame na víkendy a prázdniny. V zime je dom bez temperovania a vetrania, len počas zimných prázdnin na 1-3 týždne dom rozkúrime a potom zazimujeme. Tohto roku by sme radi s rodinkou dom prestavali aby sa v ňom dalo pohodlne bývať nepretržite.

 

Témy s ktorými sa na Vás chcem obrátiť, ktoré sú pre mňa otvorené a nemám v nich jasno:
1. zateplenie stropu pod nevykúrenou povalov
2. nová podlaha nad zeminou s vysokou spodnou vodou do 2m
3. nová podlaha nad pivnicou s potokom a s múrmi bez hydroizolácie
4. zateplenie múrov bez hydroizolácie
5. fasáda

6. renovacia okien

__________________

Rekonštruujem 77 ročnú bývalú krčmu na bývanie.

Fotografia v diskusiach - BohdanJMD
Fotografia v diskusiach - BohdanJMD
Fotografia v diskusiach - BohdanJMD
Fotografia v diskusiach - BohdanJMD
Obrázok používateľa BohdanJMD
Offline

Dom je len dookola odkopany a zasypaný hrubým kamenivom. Do podrezavania som sa nepúšťal, nakoľko sú múry z kameňa - porovyteho dolomitu. Doteraz necely rok s novou omietkou vo vnútri je všetko suché. Uvidím čo spravy uzatvorenie podlahy betónom a izolaciami.

Obrázok používateľa palo777
Offline

BohdanJMD,

chcem sa opýtať ako ste riešili odizolovanie stavby, lebo z fotiek je zrejmé, že stavba vlhne od základov. Podrezávaním alebo iným spôsobom?

Vďaka za odpoveď.

Obrázok používateľa BohdanJMD
Offline

Vo vnútri 72m2 miestnosti opravené, omietnuté, vymaľované a čerstvo aj zabetónované podlahové kúrenie.
Môžem sa podeliť o skúsenosť s ktorou som sa stretol pri realizácii podlahového kúrenia.

Betónovali sme s miešačkou a fúrikmi po rozložených drevených doskách. Napriek tomu, že všetko dobre dopadlo, neodporúčam tento postup. Najmä po mojej skúsenosti ako necitlivo behali pomocníci s fúrikmi, odporúčam naopak strojové betónovanie s pumpou a hadicou. Ak Vám to dovoľujú podmienky, tak najlepšie je asi použiť vyliaty anhydrid s polyamidovými vláknami a rúry uložiť do systémových dosiek.

Skladba zrealizovanej podlahy je:
cca 150mm 0-8mm kamenivo-dolomit, udusané žabou, 80mm betónový poter (40 vriec cementu) s kari sieťami 4x100x100m, tekutá izolácia, 350mm PES 100S (pôvodne malo byť 150-200mm), izolačná fólia, 700m 16 PEXb AL PEXb (hustý rozostup 100mm), rúry uchytené páskami pod 30mm Drupak lišty, vytvorili sme 8 okruhov a 3 dilatačne oddelené plochy, na tom položené cez seba posunuto preložené dve vrstvy kari siete s drôtom 4x100x100mm, 80mm betón 70 vriec cementu s plastifikátorom 0,5l na vrece cementu. Takto komplikovane zostrojiť a vyviazať rúry podlahového kúrenia nikomu neodporúčam. Mne našťastie veľmi pomohli deti so šikovnými prstíkmi. Za to im veľmi pekne ďakujem a dávam odmenu.

Obrázok používateľa BohdanJMD
Offline

Vzdal som nekonečné hľadanie firiem, majstrov čo by zastrešili odborne celú stavbu aj s pomocníkmi. Od zimy to boli len samé sľuby a odkladanie termínov s nejasnými podmienkami. V októbri som na dedine oslovil jedného chalana, ktorý má ako také skúsenosti so stavbami. Postupne koordinujem práce a darí sa myslím slušne napredovať s uspokojivou kvalitou prác. Cena stavby je na polovici z toho čo mi ofrflali majstri a o firmách ani nehovoriac. Dnes napríklad bolo pekné počasie a aj zajtra by malo tak byť, tak sme zabetónovali spodný poter pod podlahu. Mám omietnuté a vymaľované. Uzavretý strop... Škoda je len toho premárneného času 3/4 roka a diskusií s dodávateľmi čo ma naťahovali ako sa im to hodilo. Týždeň mesiac hore dole, tisíc desať tisíc taktiež žiaden problém. V takých rozptyloch sa nedá dohadovať práca.

 

Ďakujem za priania, taktiež opätujem priania späť.

 

Bohdan

Obrázok používateľa BohdanJMD
Offline

Vzdal som nekonečné hľadanie firiem, majstrov čo by zastrešili odborne celú stavbu aj s pomocníkmi. Od zimy to boli len samé sľuby a odkladanie termínov s nejasnými podmienkami. V októbri som na dedine oslovil jedného chalana, ktorý má ako také skúsenosti so stavbami. Postupne koordinujem práce a darí sa myslím slušne napredovať s uspokojivou kvalitou prác. Cena stavby je na polovici z toho čo mi ofrflali majstri a o firmách ani nehovoriac. Dnes napríklad bolo pekné počasie a aj zajtra by malo tak byť, tak sme zabetónovali spodný poter pod podlahu. Mám omietnuté a vymaľované. Uzavretý strop... Škoda je len toho premárneného času 3/4 roka a diskusií s dodávateľmi čo ma naťahovali ako sa im to hodilo. Týždeň mesiac hore dole, tisíc desať tisíc taktiež žiaden problém v takých rozptyloch sa nedá dohadovať práca.

 

Ďakujem za priania, taktiež opätujem priania späť.

 

Bohdan

Obrázok používateľa harp
Offline

Pre buducnost: shop@obnova.eu

http://www.obnova.eu/kontakty/

__________________

Pamätáme na pamiatky! // www.obnova.eu // Mikrovlná sanácia dreva a muriva www.cervotoc.sk //

Obrázok používateľa BohdanJMD
Offline

Prepacte som tu novy, nevyznam sa. Prosim vas mozete mi poslat kontakt na vas pripadne obchod. Rovnako aj napisat velkost a typ tvarovky. Dakujem

Obrázok používateľa harp
Offline

Od nas mas tvarovky za 8,52 Eur bez DPH

72m2 .... 613.44 + DPH = 736 €

Predavame ich lacno lebo nam stoja na sklade.

Na nasavanie vzduchu doporucujem osadit minimalne toto...

vzt_prislusenstvo_cc16ae8c00a0bcc1.jpg vzt_prislusenstvo_cc16ae8c00a0bcc1.jpg
Obrázok používateľa BohdanJMD
Offline

V druhej polovici septembra maxx. oktober by som chcel spravit podlahu. Neviem vsak ci pre istotu investovat do IGLU na celu plochu 72m2 len za tvarovky 2.000EUR. Pritom nie som o tom systeme presvadceny, ze mi naopak bude pod podlahou kondenzovat voda z tepleho vzduchu v lete a chladit zas v zime.

Obrázok používateľa harp
Offline

Zeby postupne? Lebo taketo zadanie rad je skor na projketovu dokumentaciu. Alebo na to aby ste si preluskali fora a nasli odpovede. Su tam.

Voľby prehliadania komentárov

.

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Najnovšie blogy