aktivita diskusia Všeobecné diskusie Granty MKSR na rok 2009

Tagged: 

  • Granty MKSR na rok 2009

    Posted by skalan on 10. novembra 2008 at 8:32

    MK SR zníži finančnú spoluúčasť žiadateľov v grantovom systéme 2009

    Bratislava 7.11.2008 – Minister kultúry Slovenskej republiky Marek Maďarič sa z dôvodu možných dopadov finančnej krízy aj na subjekty vyvíjajúce činnosť v oblasti kultúry rozhodol znížiť súčasne platné percento finančnej spoluúčasti pre žiadateľov o dotácie z grantového systému 2009 na 5%.

    Keďže registrácia žiadostí o dotácie z grantového systému 2009 už prebieha, ministerstvo kultúry momentálne pozastaví prijímanie žiadostí a obnoví ho až dňom nadobudnutia účinnosti nového výnosu, ktorým sa zníži spoluúčasť na 5%. Toto sa netýka oblasti audiovizuálna tvorba, produkcia a šírenie audiovizuálnej kultúry, v ktorej spoluúčasť je aj v súčasnosti stanovená na minimálne 5% a v ktorej je už prijímanie žiadostí uzatvorené.

    Dôležité je, že všetci tí žiadatelia, ktorí už v rámci iných programov svoje projekty podali, sa budú môcť rozhodnúť, či podajú novú žiadosť so zníženou spoluúčasťou. V prípade že sa rozhodnú nový projekt nepodať, ich pôvodná žiadosť zostáva v platnosti, vrátane poskytnutých dokladov.

    Nový výnos grantového systému 2009 by mal byť platný najneskôr do konca tohto roka. Termíny podávania žiadostí v jednotlivých programoch budú stanovené tak, aby mali žiadatelia minimálne mesiac na prípravu projektov podľa nových podmienok.

    anet odpovedal 15 years ago 6 Členovia · 10 odpovede/odpovedí
  • 10 odpovede/odpovedí
  • palo

    Moderator
    10. novembra 2008 at 10:44

    Kto neverí, môže ísť priamo k zdroju, na stránku MK SR.

  • Anonymous

    Guest
    10. novembra 2008 at 12:45

    Myslím, že je to výborná správa. Uvidíme ako to bude naozaj s tým časovým priestorom na prepracovanie žiadostí

  • kety

    Member
    10. novembra 2008 at 14:21

    Prave som vstala od skladania dokumentov pre Obovme svoj dom a aby som sa trochu zrelaxovala , presla som na Obnovu. Tych 5% by malo potesit, ale kedze mam osobne skusenosti , nevadilo mi ani 25% zpred 2 rokov. Inac opat stresujem , je to robota pre kona dat to vsetko dohromady a nespravit chybu. robim to uz 5-ty rok, s 25% uspechom a to je potesujuce. Neverili by ste vy nadejni ocakavatelia, ze najviac stresu je az potom ako uspejete. Dostali sme kladne vyrozumenie v oktobri s podmienkou minut grant do konca roka. inac to musite vratit. BOla moznost požiadat o predlzenie o nieco, ale robte mokre procesy v -15 stupnoch. Zaludok ma boli aj pri spomienke na tu situaciu. Jedine co ma zachranilo , bola moja predvidavost a kriticka situacia strechy, ktoru sme museli pred zimou opravit a absolutne pomalych robotnikov, ktory robili 250 m2 4 mesiace. Cize grant nam spadol ako z neba. Ale ak by som musela v oktobri zhanat robotnikov, pri dnesnom boome stavbarov, urcite nepochodim. v sucastnosti je situacia omnoho lepsia-mozne rozhodnutie o uspesnosti pride na jar a ak si clovek preventivne zabezpeci robotnikov moze to vyjst optimalne.

  • chobot

    Member
    4. decembra 2008 at 21:46

    Zmeny v Grantovom systéme 2009 zaktualizované TU !!!

    Podanie projektov na Obnovme si svoj dom je do 13. januára 2009.

  • Anonymous

    Guest
    4. decembra 2008 at 22:06

    Prave som vstala od skladania dokumentov pre Obovme svoj dom a aby som sa trochu zrelaxovala , presla som na Obnovu. Tych 5% by malo potesit, ale kedze mam osobne skusenosti , nevadilo mi ani 25% zpred 2 rokov. Inac opat stresujem , je to robota pre kona dat to vsetko dohromady a nespravit chybu. robim to uz 5-ty rok, s 25% uspechom a to je potesujuce. Neverili by ste vy nadejni ocakavatelia, ze najviac stresu je az potom ako uspejete. Dostali sme kladne vyrozumenie v oktobri s podmienkou minut grant do konca roka. inac to musite vratit. BOla moznost požiadat o predlzenie o nieco, ale robte mokre procesy v -15 stupnoch. Zaludok ma boli aj pri spomienke na tu situaciu. Jedine co ma zachranilo , bola moja predvidavost a kriticka situacia strechy, ktoru sme museli pred zimou opravit a absolutne pomalych robotnikov, ktory robili 250 m2 4 mesiace. Cize grant nam spadol ako z neba. Ale ak by som musela v oktobri zhanat robotnikov, pri dnesnom boome stavbarov, urcite nepochodim. v sucastnosti je situacia omnoho lepsia-mozne rozhodnutie o uspesnosti pride na jar a ak si clovek preventivne zabezpeci robotnikov moze to vyjst optimalne.

    Žiaľ, na toto je grantov vyslovená škoda; prácu bežných robotníkov si musí vlastník nehnuteľnosti – pamiatky alebo nepamiatky, zabezpečiť (= financovať) sám. Alebo že by Vám strechári objavili nejaký neočakávaný výtvarný či architektonický nález?

  • Anonymous

    Guest
    4. decembra 2008 at 22:13

    Inými slovami, ak niekomu nevadilo spolufinancovanie aj 25 perc., znamená to, že práce nie sú náročné, a tobôž nie odborné – granty sú podľa mňa kradnuté a mnohí si z nich postavili záchody v ľudových chalúpkach, teda nezachraňovali sa hodnoty. Apropo, v podobných “grantových” diskusiách sa často až vždy píše o nákladoch, termínoch, zmenách termínov a podmienok, včasnosti či oneskorovaní platieb – ale nikdy sa nepíše o ÚČELOCH a VÝSLEDKOCH financovyných prác, a o ich relevantnosti z hľadiska PAMIATKOVÝCH hodnôt a ich záchrany…
    Teda, veselo do kradnutia aj v nový rok!

  • harp

    Administrator
    5. decembra 2008 at 10:05

    Inými slovami, ak niekomu nevadilo spolufinancovanie aj 25 perc., znamená to, že práce nie sú náročné, a tobôž nie odborné – granty sú podľa mňa kradnuté a mnohí si z nich postavili záchody v ľudových chalúpkach, teda nezachraňovali sa hodnoty. Apropo, v podobných “grantových” diskusiách sa často až vždy píše o nákladoch, termínoch, zmenách termínov a podmienok, včasnosti či oneskorovaní platieb – ale nikdy sa nepíše o ÚČELOCH a VÝSLEDKOCH financovyných prác, a o ich relevantnosti z hľadiska PAMIATKOVÝCH hodnôt a ich záchrany…
    Teda, veselo do kradnutia aj v nový rok!

    Zaujimavy namet na diskusiu…
    Nicenie pamiatok financovane z grantu
    http://www.obnova.sk/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=44508

  • kety

    Member
    14. decembra 2008 at 22:24

    neviem či som sa zle vyjadrila, ale tých 25% mi nevadilo preto ,lebo požadované =/ pridelené financie . A ak je situácia havarijná ako bolo v našom prípade ,tak s radostou si požičiate aj vyššiu sumu. Celý proces je sledovaný a konzultovaný s miestnými pamiatkármi. A to dosť intenzívne. Ja som dostala dotáciu po 4 opakovaných žiadostiach . Pred prvým podaním sa vyjadroval Krajský pamiatkový úrad na základe niekoľkych osobných konzultácií a mojej žiadosti, ktorú prehodnotili. Vôbec to nebolo jednoduché. Dosť ma prekvapuje názor o vyhadzovaní peňazí. S prispením vo forme dotácie by sme to nezvládli v takej kvalite. A už hrozilo možno aj uplné znehodnotenie najma tej časti, ktorá je pamiatkársky význejšia a patrí k posledným v tejto oblasti(nemecký banícky dom). Vôbec sa to nedá zneužiť ” na záchod v ľudovej chalúpke”. Pravidlá sú veľmi prísne a priznám sa , že som mala po počiatočnej eufórii poriadne stresy ,aby sme splnili požiadavky.

  • harp

    Administrator
    18. februára 2009 at 12:20

    Kia bude rozdávať granty pre neziskovky i školy

    ŽILINA 18. februára (SITA) – Starajme sa o lepší život je názov prvého zamestnaneckého grantového programu Kia Motors Slovakia, ktorý vyhlásila žilinská automobilka cez Nadáciu Pontis. O finančnú podporu z nadačného fondu sa môže uchádzať len projekt, ktorý písomne odporučí pracovník automobilky. Cieľom programu je zaangažovať zamestnancov, aby takto podporili projekty neziskových organizácií, miestnej samosprávy či škôl vo svojom okolí alebo sa do nich priamo zapojili.

    Grantový program rozdelí z nadačného fondu vyše 16,5 tisíca eur, pričom maximálna výška grantu na jeden schválený projekt je 1 500 eur. O grant môžu žiadať neziskové organizácie, miestne samosprávy i školy, ktorých projekt sa zrealizuje v Žilinskom kraji. Projekty musia mať zameranie na ochranu životného prostredia, kultúrneho dedičstva, na podporu znevýhodnených skupín alebo na zvyšovanie mobility občanov. Posledný termín pre zasielanie žiadostí o grant do Nadácie Pontis je 20. marec 2009.

    Úplne znenie grantovej výzvy sa nachádza na http://www.nadaciapontis.sk/granty, informácie sú dostupné aj na e-mailovej adrese norbert.maur@nadaciapontis.sk či na telefónnom čísle 02/5710 8122.
    Agentúru SITA informovala Martina Petrášová z oddelenia vzťahov s verejnosťou Kia Motors Slovakia.

  • anet

    Member
    7. marca 2009 at 13:14

    Inými slovami, ak niekomu nevadilo spolufinancovanie aj 25 perc., znamená to, že práce nie sú náročné, a tobôž nie odborné – granty sú podľa mňa kradnuté a mnohí si z nich postavili záchody v ľudových chalúpkach, teda nezachraňovali sa hodnoty. Apropo, v podobných “grantových” diskusiách sa často až vždy píše o nákladoch, termínoch, zmenách termínov a podmienok, včasnosti či oneskorovaní platieb – ale nikdy sa nepíše o ÚČELOCH a VÝSLEDKOCH financovyných prác, a o ich relevantnosti z hľadiska PAMIATKOVÝCH hodnôt a ich záchrany…
    Teda, veselo do kradnutia aj v nový rok!

    Nechcem sa dotknúť, ale..KSČ ? Tvoj názor je poplatný tej prešlej doby. Možno skúsenosť…Myslím, že ľudia, ktorí v tomto niečo podnikajú sú dosť v obraze a naozaj sa nájdu aj špekulanti. No z vlastnej skúsenosti (a nie jednej) viem, že kto získa nejaké peniaze, sa dosť vytešuje. Aj za predpokladu, že treba doplácať niekedy nad očakávanie, ale ako spomenula kety, tak s radosťou naškriabete, kde sa len dá. A ver mi, že za tie peniaze si nepôjdem vymaľovať byt. Hovorí z teba zatrpknutý a ohrdnutý, tak zrejme načo by si doprial inému. Zatiaľ je to jediné možné riešenie, ako si môžu aj inštitúcie pomôcť. Horšie veci sa preplachujú mimo grantov a z toho mi je viac špatne. A ešte jedna vec s ktorou nesúhlasím – “nikdy sa nepíše o účeloch a výsledkoch” – neviem kde sa nepíše, ale keby si robil vyúčtovanie grantu, je podmienkou tohto vecného vyúčtovania ZÁMERY,CIELE a VÝSLEDKY, (DOKUMENTÁCIA) v závislosti od programu. Samozrejme, že všetko sa dá nejako….ale ako hovorím, kto peniaze seriózne potrebuje, tak ich aj na to využije.
    Aj tento rok budem v očakávaní, že sa na mňa usmeje šťastie a budem môcť poslúžiť dobrému účelu. Aj tebe to úprimne prajem

Log in to reply.

Začiatok diskusie
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Súčasnosť