Vystavujú plagáty z histórie Trienále plagátu Trnava

Pentagram Design, London

Stovku plagátov z histórie Trienále plagátu Trnava vo výbere Dušana Juneka prináša výstava Plagát: Poster! v trnavskej Galérii Jána Koniarka. Jej vernisáž bude vo štvrtok 31. mája o 18:00 v Kopplovej vile, výstava potrvá do 5. augusta. Vybraný súbor predstavuje diela špičkových osobností svetovej scény grafického dizajnu a plagátu.

Galéria Jána Koniarka v Trnave od roku 1991 organizuje medzinárodné Trienále plagátu Trnava, ktoré sa pod záštitou medzinárodnej Rady asociácií grafického dizajnu ICOGRADA so sídlom v Montreale zaradilo medzi najvýznamnejšie svetové kultúrne akcie umenia komunikačného dizajnu. Za vyše dve desaťročia existencie Trienále vznikli v galérii špecializované umelecké zbierky plagátu a grafického umenia, ktoré svojim rozsahom a mimoriadnou kvalitou patria k významným medzinárodným kultúrnym hodnotám.

Bohatú históriu medzinárodného podujatia predstavuje výber, ktorý pripravil renomovaný grafik a dizajnér Dušan Junek, ktorý bol spolu s Jozefom Dókom mladším spoluzakladateľom Trienále plagátu Trnava. Výstava je zároveň pozvánkou na 8. ročník tohto podujatia, ktoré otvorí svoje brány na jeseň tohto roka.

 

 


  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  

Obrázok používateľa antiK
Offline

Tu je možné nájsť viac informácií:

?PLAGÁT : POSTER!

To najlepšie z predchádzajúcich Trienále plagátu Trnava na jednom mieste

Pentagram Design, London Pentagram Design, London Pentagram Design, London Pentagram Design, London Pentagram Design, London Pentagram Design, London

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Najnovšie blogy