V židovskej synagóge v Dolnom Kubíne by mal vzniknúť Mediálny dom

Obrázok k článku

Mesto Dolný Kubín vdýchne niekdajšej židovskej synagóge a zároveň kinu nový život. Vzniknúť by tu mal Mediálny dom.

 

„Samospráva vytvorila komisiu, ktorá hľadá možnosti využitia synagógy. Vízií jej využívania je niekoľko. Nebude to však len o premietaní filmov. Kubínčania pod jednou strechou nájdu viaceré formy kultúrneho vyžitia. Židovská synagóga však stále nestratí svoj historický odkaz súčasnosti a zároveň svoje čaro,“ informuje samospráva prostredníctvom svojej internetovej stránky.

 

Pôjde o multifunkčnú sálu, kde bude kino a v tomto priestore sa budú môcť usporadúvať rôzne podujatia ako koncerty a vzdelávacie aktivity. Sídliť tu bude aj Mestská televízia Dolný Kubín a redakcia novín Kubín. Miesto by tu mala nájsť aj trvalá expozícia židovskej kultúry, ktorá je momentálne umiestnená v priestoroch Mestského kultúrneho strediska.

 

„Tento rok by mala vzniknúť štúdia, ktorá napovie, koľko financií bude stáť požadovaná prestavba trojpodlažnej budovy. Ak sa nevyskytnú nepredvídané udalosti a všetko pôjde podľa plánov, na rekonštrukciu by už mesto v budúcom roku chcelo žiadať o financie z nórskych fondov a rovnako sa uchádzať o financie z eurofondov a túto prestavbu podporí aj z vlastných zdrojov,“ dodáva radnica.

 


  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Najnovšie blogy