Galéria Medium v Bratislave vystaví talenty umeleckého skla

Obrázok k článku

Porovnať rôzne prístupy k tvorbe umeleckého skla a podporiť mladých umelcov pracujúcich so sklom je cieľom súťaže Cena Galérie Nova. Bratislavská Galéria Nova v spolupráci s Vysokou školou výtvarných umení (VŠVU) a galériou VŠVU Medium otvorila v piatok 10. februára výstavu finalistov 5. ročníka súťaže Cena Galérie Nova: Sklo 2016. Na vernisáži zároveň oznámili meno víťaza. V sídle galérie Medium v budove VŠVU na Hviezdoslavovom námestí 18 v Bratislave bude výstava prístupná do 10. marca.


Do aktuálneho, piateho ročníka súťaže sa zapojilo 42 autorov zo Slovenska a Čiech, z ktorých odborná porota vybrala 22 finalistov. "Ceny Galérie Nova nie sú limitované vekom a nediktujú ani spôsob a technológiu prevedenia diel. Z ukážok tvorby prezentovanej na výstave je zrejmé zastúpenie nových a neobvyklých prístupov k tomuto materiálu, ale aj záujem o obnovovanie 'zabudnutých' technológií," informovala galéria Nova v tlačovej správe k výstave. Jej návštevníci tak na nej nájdu plastiky, úžitkové diela aj inštalácie. Organizátori súťaže upozorňujú, že Cena Galérie Nova je v našom prostredí ojedinelý projekt. Víťazovi cena prináša finančné ohodnotenie a špeciálnu cenu. Ostatným finalistom dáva podujatie priestor na prezentáciu tvorby. Špeciálna cena, ktorú Galéria Nova udeľuje v spolupráci s firmou Rona, umožní ocenenému autorovi možnosť vytvoriť diela technikou fúkaného skla v sklárňach v Lednických Rovniach.


Medzi finalistami súťaže, z ktorých vyberali jedného víťaza, sú: Stanislav Bém, Jakub Berdych, Marek Brincko, Jan Falta, Martina Habaniková, Marta Havlíčková, Petr Hora, Andrej Jančovič, Nikola Kovalíková, Miroslava Kupčíková, Michal Lacko, Oliver Leššo, Gabriela Lhotáková, Anna Minxová, Wesley Neal Rasko, Martin Opl, Ladislav Průcha, Ingrid Račková, Michaela Spružinová, Patrícia Šichmanová, Soňa Třestíková a Šárka Zikmundová.


Výstavy sú v Galérii Medium v historickej budove VŠVU verejnosti prístupné denne okrem pondelka od 10:00 do 17:00, v utorky a štvrtky od 12:00 do 19:00. 

 

 


  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Najnovšie blogy